Rregullat e Forumit

Go down

Rregullat e Forumit

Post by Angel on Sat Jul 04, 2015 7:31 pm

Thyerja (shkelja) e Rregullave
Shkelja apo thyerja e Rregullave te Forumit rezulton me denim apo ban/ban permanent!

Hapja e topikave te njejte
Per ta anashkaluar hapjen e topikave te njejte, duhet qe te perdoret Search Function.
Kur e hapni ndonje topik dhe nuk e gjeni me search, pastaj me vone e vereni se ai topik ekziston, lajmeroni moderatorin e atij sekcioni dhe ai do ta beje merge topic.
Vetem ne raste te vecanta, temat e njejta do te fshihen!

Spamming
Spam-i eshte postimi i reklamave, posteve fyese, apo posteve te padeshiruara ne forume interneti.
Pra:
• Spam konsiderohet topiku/posti i cili nuk ka te beje asgje me kategorine/threadin.
• Spam konsiderohet çdo postim i cili behet vetem me smiley, psh "tongue"
• Spam konsiderohet çdo post i kote, ku anetari thot vetem "flm, bravo, lol" etj.
• Spam konsiderohet çdo lloj double-posti. (Nese doni me shtu najsen ne postin e posa bere, ja beni edit dhe postoni aty.)

Denimet
- Nese beni spam, ju terhiqet verejtja!
- Nese nuk ndaleni e vazhdoni, ju fshihen postet. (kjo varet nga konsulltimi i staffit)
- Nese antari bon reklam ne chat me postimin e IP apo website te ndryshme ndeshkohet me ban 1 dit (poashtut mund ti terhiqet vrejtja per reklamim - Warn..)
- Nese antari ofendon ndonji antar apo staff pa marr parasysh ne poste apo chat ndeshkohet me ban 3 dit.
- Nese antari permban foto me permbajtje erotike (avatar apo signature) ndeshkohet me ban 1 dit.

Me respekt.
AMD staff.
Angel

Angel
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 7
Join date : 2015-07-04
Age : 21
Location : Prizren

View user profile http://albaniamoddeleting.board-directory.net

Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum